Обладнання будинку чи квартири потребує уважного підходу до всіх деталей. Одними з найважливіших елементів, що несуть естетичне та функціональне навантаження, є двері.
Ці конструкції повинні відповідати цілій низці вимог, бути зовні привабливими та міцними. Пропонується вибрати міжкімнатні двері із широкого асортименту виробів.
Різновиди
Основним параметром поділу на види є тип конструкції полотен. Серед них виділяють:
- Готовий каркас із вставками із планок мають фільончасті двері. Вони виглядають, як набір дощок різного розміру, з яких зібрано полотно. Як вставки можуть використовуватися скла. Самі планки виготовляються з масиву деревини, МДФ, ЛДСП.
- Варіанти без зовнішнього каркаса, де планки не обмежені з боків, або зверху та знизу, відносять до царгових міжкімнатних дверей.
- Найбільш традиційними видами є щитові двері, коли полотно з двох сторін кріпиться на каркас і створюється суцільний лист. Як таке полотно також може виступати масив деревини або плити МДФ, ЛДСП.
Решта варіантів – це комбінації даних видів. Замість полотна чи планок може кріпитися матове, молочне, вітражне чи просте скло, встановлюватися дзеркальні поверхні.
Ще один важливий поділ – це тип відкриття. Виділяють:
- Орні, коли одна або дві стулки розкриваються всередину кімнати або коридор, інше приміщення.
- Розсувні, де полотно йде вздовж стіни. Як варіант, у таких ситуаціях можуть використовуватися складні двері.
Вибір
Насамперед вивчається отвір і підбирається полотно за його розміром. У квартирах ширина може бути від 50 до 80 см, основний показник – 60 см. У будинках такі параметри можуть сягати метра і більше. Висота отвору починається зі 190 см. Перед покупкою або замовленням потрібно провести точні виміри.
Далі визначається загальний стиль інтер’єру та фінансові можливості. Тому підбирається тип дверей, її оформлення. Найбільш привабливі варіанти створюються із масиву деревини. Вони надійні, довговічні, підходять для всіх кімнат у будинку.
Для кухонь, ванн, туалетів враховують високу вологість приміщень, перепад температур, можливості миття полотен.
Основний колір панелей повинен гармоніювати з відтінками стін та меблів, або мати з ними контраст. Часто внутрішня та зовнішня сторона можуть виконуватись із різним оформленням.
При підборі дверей враховуються варіанти замків та ручок, особливості підвішування на петлі.