Після отримання металевих заготовок вони надходять різні види обробки. Одним із найпоширеніших варіантів є використання токарних верстатів.
Щоб отримувати готові деталі різного розміру та форми, у цьому випадку знадобиться купити різець по металу розточний.
Концепція
Цей вид інструменту використовується для обробки внутрішніх поверхонь металевих деталей. Саме сам різець складається з кількох частин: державки, яка закріплюється в патроні токарного верстата, і робочої ріжучої частини, що впливає на метал.
За своїми особливостями різці діляться:
- Напрямок обробки заготовки — праві або ліві.
- За конструкцією бувають прямими, де хвостовик і ріжуча частина збігаються по осях; відігнутими, коли ріжуча частина відходить від осі державки; відтягнуті, з ріжучою частиною менше, ніж задня утримуюча.
- Різці мають відмінності на кшталт проведених робіт. Канавочні створюють поглиблення у внутрішній частині заготовки, завзяті або інструменти для глухих отворів припускають створення глибоких виїмок деталі, пристосування для створення наскрізних отворів створюють прохід.
- За формою профілю металорізальний інструмент може бути круглим, квадратним, прямокутним.
- За матеріалом виготовлення з твердих сортів сталі, і м’якіших – швидкорізальних.
До сучасних варіантів належать розточувальні різці зі змінними пластинами.
Призначення
Токарна обробка є технологією, яка передбачає зняття шарів металу при впливі на заготівлю, коли обертається в верстаті. Розточний різець може створювати внутрішні отвори, або вводитися в готові, щоб проводити роботи з формування певних розмірів і конфігурацій виробів.
Серед верстатів, куди можна встановлювати подібні різці, варто відзначити розточувальні, токарні, токарно-револьверні, фрезерні. Це може бути обладнання кероване людиною або автоматикою з ЧПК.
Крім металообробки, такі різці використовуються на підприємствах транспортного машинобудування, в ремонтних майстернях.
Якщо різець створюється з інструментальної сталі, його використовують при невисоких оборотах верстата з мінімальною можливістю нагріву. Окрім металевих заготовок, за його допомогою обробляють фторопласт, текстоліт, дерево. Такий різець добре справляється з вуглецевою сталлю, міддю, алюмінієм, латунню.
Для обробки бронзи нержавіючої сталі використовують різці з твердих сплавів.